apie
naujienos
faq
forumai
darbai
galerija
 
v a r d a s
s l a p t a ž o d i s
 
 
 prisiminti
pamiršai slaptažodį?  registruokis!
prisiregistravę 12147 dabar naršo 0 (0)

naujienų temos

art.scene (112)
programos (8)
renginiai (317)
nuorodos (87)
pamąstymai (25)
patarimai (11)
iranga (0)
darbas (115)

naujausios

prisijunkite vėl // 2015.01.25
Connect Sheep viruso konkursas // 2014.09.23
Ieškome web dizainerio // 2013.10.31
Nedidukas "Flash" darbas (pakoreguoti) // 2013.04.02
Fabrica ieško komandos nario! // 2013.03.26

"Sounds in G" @ Čiurlionio MM
paskelbė Celis // 2007.03.27 // renginiai

17:00 Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų mokykloje, T.Kosciuškos g. 11, Vilnius;

Štai jau kelis dešimtmečius turime sąvoką „lietuviškas džiazas" ir netgi kažką panašaus į lietuvišką bliuzą, o žodžių derinys „lietuviškas gospel" skamba mažų mažiausiai paradoksaliai. Bet tai nereiškia, kad pas mus nėra
gospel choro.


*Šiek tiek istorijos:*

Juodaodžiai amerikiečiai nuo pat to laiko, kai vergvaldžių pamokslautojai įpiršo jiems krikščioniškąją religiją, bendraudavo su Dievu gana familiariai (spiričiueliuose pasitaiko tokių kreipinių, kaip „Mr. Jesus"). Bet jie priėmė Jį nuoširdžiai, mūsų Dievas tapo jų Dievu. Tik yra vienas ryškiai krentantis į akis ritualų skirtumas: juodaodžiai, matyt, nejuto tos taurios distancijos tarp Kūrėjo ir žmogiškos buities, kokią nuolat išlaikydavo europiečiai, taigi, gospel negali turėti europinio bažnytinio santūrumo, ir labai didele dalimi nukreiptas į klausytoją, ne tik į Dievą. Šou ir maldos vienovė neatrodo problema, kai išgirsti, pavyzdžiui, Mahalia`os Jackson įrašą. Klausantis jos natūralaus galingo balso, visiškai nekankina klausimas, kiek toje muzikoje yra ritualo, ir kiek - pačios muzikos. Bet baltaodiškas „Sounds in G", išoriškai skambantis visiškai tarytum gospel choras, turi kažką, kas suardo įprastą šio žanro dvilypumą, sukuria kitokią kokybę.

Įvardinti tą nejaukų „kažką" yra labai sunku... bet jis juntamas visur. Pavyzdžiui, Kristina žaldokaitė (choro vadovė aut. past.) sudarė programą liūdesio ir džiaugsmo kontrasto principu. Tai yra nuostabus sprendimas, visiškai atitinkantis europietiško koncerto programos sudarymo etaloną. Be abejo, tikri juodaodžiai „gospelistai" taip pat nevengia panašiai kurti programas, bet iš jų pusės tai yra sąmoningas prisitaikymas prie baltų ausų, o iš mūsų pusės tai yra nesąmoningas savo muzikinio pasaulėvaizdžiopritaikymas nesavo muzikai. Tarimas, gestai, ritmika - visa tai išduoda europietiškumą..

*Apie Gospel chorą "Sounds in G":*

Kristinos Žaldokaitės choras "Sounds in G" neatrodo stilistiškai labai nutolęs nuo gospel, ir dirba su pavydėtinu entuziazmu ir energija. Tiesiog pas mus nėra dar pakankamai tvirtos gospel tradicijos ir gal net labai gero įsivaizdavimo, kas tai yra. Ir aš manau, kuo ryškesnis „Sounds in G" dainavime bus kol kas toks nejaukus „kažkas", t. y. kuo ryškesnis bus tas europietiškas savitumas, ir kuo daugiau jie rodysis publikai ir pateiks naujų kūrinių, tuo greičiau išnyks paradoksas iš žodžių derinio „lietuviškas gospel", taps aiškesnė ansamblio koncepcija ir, galbūt, kaip ir džiazas, gospel taps visiškai sava ir neegzotiška muzika. Gospelų muzika po truputį, bet skinasi Lietuvoje sau kelią ir liudija, jog šios vienabalsės ir daugiabalsės afroamerikietiškos kilmės religinės dainos gali surasti atgarsį ir baltaodžių lietuvaičių širdyse.

"Sounds in G" neseniai atšventė 3 metų gimtadienį. Susikūręs 2004 vasario mėn. tam, kad giedotų Šv. Jonų bažnyčioje, choras tapo rimtu muzikiniu kolektyvu, aktyviai koncertuojančiu visoje Lietuvoje ir užsienyje, nuolat besitobulinančiu Švedijoje ar Vokietijoje. Chore gausu puikių solistų - Raimonda Masiulytė("Black Coffee"), Elena Neniškytė ("Magic Mushrooms"), Adomas Laurinaitis ("Space Merchant"), Kristina Žaldokaitė. Per šiuos 3 metus įvyko daug įvairių projektų su puikiais jaunais dainininkais.

Šių metų, kovo 29 dieną, galbūt gan visai netikėtoje aplinkoje -
Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų mokykloje - įvyks "SiG" koncertas. Tai vienas iš nemokamų ketvirtadieninių koncertų ciklo "Po Čiurlionio žvaigžde" koncertų, skirtas ne tik čiurlioniukams, pasiklausyti galės visi norintys muzikos mėgėjai (jei tik užteks vietos..) ;), dar nesugandinti "popsinės" kultūros ir ieškantys kažko naujo - naujo skambesio, naujų idėjų, naujų veidų.. Apskritai, "Po Čiurlionio žvaigžde" koncertuose groja, dainuoja ne tik mokyklos moksleiviai, bet ir įvairūs svečiai. Tai, džiazo trio (Povilas Jaraminas, Skirmantas Sasnauskas, Vita Rusaitytė), violončelininkas Mindaugas Bačkus, dainininkės - Judita Leitaitė, Jurga Šeduikytė, Neda Malūnavičiūtė su perkusininku Tomu Dobrovolskiu, džiazo kvartetas (Dainius Pulauskas, Valerijus Ramoška, Eugenijus Kanevičius, Darius Rudis), džiazo kvartetas "Magnetic yellow" ir kt.

Įėjimas nemokamas

Celis
// 2007.03.28
re: "Sounds in G" @ Čiurlionio MM
pasikeite koncerto laikas - 17.30
tomito
// 2007.03.28
re: "Sounds in G" @ Čiurlionio MM
visai smagu man atrodo bus
:)
iamsakvojaz
// 2007.03.28
re: "Sounds in G" @ Čiurlionio MM
GERAS!!!
Keturi
// 2007.03.29
re: "Sounds in G" @ Čiurlionio MM
Bet tai kiek nesąmonių ten tose pastraipėlėse "iš istorijos", jau net nepatogu ir komentuot, kiek gi galima.

nori dalyvauti diskusijose? pareikšti savo nuomonę? velkam :] tik pirmiausia prisiregistuok. jei jau esi prisiregistravęs - tiesiog prisijunk per formą viršuje.