apie
naujienos
faq
forumai
darbai
galerija
 
v a r d a s
s l a p t a ž o d i s
 
 
 prisiminti
pamiršai slaptažodį?  registruokis!
prisiregistravę 11496 dabar naršo 0 (0)
Karolina Keziu mokykloje vykdo kova su rukymo plitimu visuomeneje // Vienaturtis // 2019.09.09 // komp. piešiniai
211 kb

peržiūrėjo: 332
balsavo: 1
balai: 5, 5
sumažinti
Kėžių kaimo pagrindinėje mokykloje nutiko unikalus, per visą šios mokyklos gyvavimo istoriją analogų dar neturėjęs įvykis – čia atvyko ir šiame kaime savo veiklą pradėjo mergina Karolina Grizniuk iš Panevėžio – visuomeninio, iniciatyvinio judėjimo „Prieš pajuodusius plaučius“ įkūrėja ir vadovė. Mokyklos aktų salėje pats mokyklos direktorius Arnoldas Klypas visiems susirinkusiems mokiniams gyvai ir pristatė šią atvykusią viešnią. O tos Karolinos gyvenimo istorija yra tikrai verta dėmesio, išskirtinė: pradėjusi rūkyti dar būdama visai paauglė, ši mergina sulaukusi 30 –ies metų vien dėl to staiga sunkiai susirgo plaučių vėžiu, beveik tik vos ne per stebuklą liko gyva, o pasveikusi su tokių pačių kaip ji bendraminčių būreliu ir įsteigė edukacinį, švietėjiško pobūdžio judėjimą, skirtą kovoti su rūkymo plitimu visuomenėje ir jį visai sunaikinti. Karolina su savo judėjimo nariais jau keletą metų važinėja iš eilės po visas veikiančias apskrityje mokyklas ir kolegijas, bendrauja su mokiniais ir deda visas pastangas dėl to, kad tik kuo daugiau žmonių sėkmingai atsisakytų šio žalingo įpročio, pradėtų gyventi be rūkymo. Karolinos pats pagrindinis siekis ir svajonė – kad Panevėžio apskritis taptų pirmąja Lietuvoje, kurios mokyklose nebeliktų nė vieno rūkančio mokinio. Pačiai Karolinai jos plaučiuose buvo rastas piktybinis navikas, nustatytas 2 stadijos stambiųjų ląstelių plaučių vėžys, sėkmingai atlikta plaučių operacija, paskui paskirtas chemoterapinis, radioterapinis gydymo kursas. Dabar visa ta mokomoji medžiaga, kurią ji viešai skaito savo vykdomų paskaitų metu, yra sudaryta daugiausiai būtent iš jos pačios gyvenimo pavyzdžio rodymo, glaudžiai paremta jos pačios gyvenimo istorija, asmenine patirtimi (rūkymas, liga, gydymasis ir atsivertimas) ir bendromis mokslinėmis žiniomis apie rūkymo daromą žalą. Buvusi ilgametė rūkalė dabar yra tapusi labai stipria ir atkaklia kovotoja prieš patį rūkymo fenomeną. Ir beveik visos jos paskaitos visada prasideda su būtent šiais žodžiais: -„ Aš buvau rūkanti. Aš buvau taip stipriai ir tiek daug rūkanti, kad ilgainiui nė viena diena nepraeidavo be surūkytų dviejų pakelių cigarečių. Aš maniau, kad su savo kūnu galiu daryti ką tik noriu, maniau, kad savo kūną galiu nuodyti kaip tik noriu, ir visai nieko blogo man dėl to neatsitiks, nes aš esu dar jauna. Bet, pasirodo, kad smarkiai klydau...“ 2019 m. rugsėjo 9 d.


Vienaturtis
// 2019.09.09 09:59
Rimtojo pobūdžio, edukacinė kūryba startuoja!
Anderzak
// 2019.09.09 13:54
tai kad cia ne kuryba, o antinikotinine propaganda
Vienaturtis
// 2019.09.09 17:58
Apgalvojau ir nusprendžiau su savo kūryba pradėt drauge viešai skleisti susietą ir prevencinę propagandą. Man prevencinė veikla irgi yra labai arti širdies. Tikiuosi, nebus tam prieštaraujančių? Iki šiol mano kūryba buvo vien tik lengvojo pobūdžio, bet reikia bent nors kartą ir trupučio edukacinės prasmės...
Anderzak
// 2019.09.09 19:50
nikotinas butina chemine medziaga smegenu veiklai palaikyti, nikotinas tai savotishkas tramplynas signalui pershokant nuo vieno neurono prie kito, jis tiesiogiai susijes su zmogaus atmintimi. nerukantys zmones nikotina isisavina per vaisius ir darzoves, rukanciuju organizme ta savybe atrofuojasi todel yra sunku mest rukyt. tie kas vadina nikotina narkotiku yra paprasciausi neishmaneliai ir kaimieciai . kas del smalkiu ir kietuju daleliu tai jos tikrai kenkia plauciams , tik jos nera nikotinas.ar supratai kad priesh pradedamas edukacine veikjla pirma turetum kalna medziagos ishanalizuoti ir pasverti visus uz ir priesh kad galetum kazkam kazka aishkinti???
Anderzak
// 2019.09.09 19:56
man atrodfo kad antinikotinine propaganda susijusu su GMO produktais nes juose nera nikotino, ko pasekoje nerukantys zmones varojantys GMO produkcija tampa mankurtais (zmones be atminties)
atsakyk vienaturti, ar tu nori aplink save matyt mankurtus kurie tik operatyvine atminti turi kad edsdami koshe akies shaukshtu neisidurtu , o kad viso kito nepasmena tau nera svarbu ?
ar nejauti atsakomybes propaguodamas zmonijos uzmarshti?
Vienaturtis
// 2019.09.09 21:02
Aš taip ir nujaučiau, kad kažkam šita mano idėja veikiai be galo labai nepatiks...
Anderzak
// 2019.09.09 21:45
kalbu apie tavo atsakomybe, o ne apie patiks-nepatiks. ar tu posaulio globalistams tarnauji?

nori dalyvauti diskusijose? pareikšti savo nuomonę, balsuoti už piešinius? velkam :] tik pirmiausia prisiregistuok. jei jau esi prisiregistravęs - tiesiog prisijunk per formą viršuje.


5 princas_nepatenkintas // 2019.09.14 22:01

 
Karolina Keziu mokykloje vykdo kova su rukymo plitimu visuomeneje 3 edukacinis poveikslas Karolina Keziu mokykloje vykdo kova su rukymo plitimu visuomeneje 2 Karolina Keziu mokykloje vykdo kova su rukymo plitimu visuomeneje eskimo dievas bunda Naitmenas salia Griekasiaus gimnazijos duoda draugams nurodymus sekti Redo sutve