apie
naujienos
faq
forumai
darbai
galerija
 
v a r d a s
s l a p t a ž o d i s
 
 
 prisiminti
pamiršai slaptažodį?  registruokis!
prisiregistravę 11496 dabar naršo 0 (0)
Karolina Keziu mokykloje vykdo kova su rukymo plitimu visuomeneje 2 // Vienaturtis // 2019.09.09 // komp. piešiniai
193 kb

peržiūrėjo: 409
balsavo: 0
balai: 0, 0
sumažinti
Kėžių kaimo pagrindinėje mokykloje atvykėlė panevėžietė, visuomeninio, kovai su rūkymo plitimu visuomenėje skirto judėjimo „Prieš pajuodusius plaučius“ įkūrėja ir vadovė Karolina Grizniuk su dideliu atsidavimu ir energija pagaliau oficialiai pradėjo savo veiklą Kėžių kaime, su jo gyventojais, ir pagrinde su tais, kurie yra rūkantys. Ką visų pirma ši jauna mergina daro, atvykusi dirbti į naują vietovę – tai sudaro duomenų sąrašą apie tai, kiek pačioje mokykloje iš viso yra mokinių, koks skaičius iš jų rūko, tada pradeda konkretų darbą būtent su šiais mokiniais ir dar sužino, koks skaičius iš tų vaikų tėvelių taip pat rūko. Su Karolina iš jos suburto visuomeninio judėjimo, kuris paprastai yra trumpiau vadinamas „Trijų P judėjimu“, drauge atvyko dar penki asmenys. Jau tą pačią pirmą dieną Kėžių mokykloje, po pažinties su mokiniais, judėjimo vadovė atsitiktine tvarka vykdė susitikimą su atskirais mokiniais, o į jų tarpą taipogi pateko net ir nycietis 8 –okas Larnetas Kosmonautas. Jam irgi uždavė tuos pačius klausimus apie rūkymo paplitimo mąstą ir Nycių kaimo ribose. Prieš siekdama išgauti iš kitų taip jai reikiamą informaciją, pirmiau ir apie save dar visko daug įdomaus papasakojo. Štai kad ir tai: per jos gydymosi nuo plaučių vėžio onkologinėje ligoninėje laikotarpį labai ryškiai „atsisijojo“ jos iki tol turėtas gausus artimų draugų ratas, kada paaiškėjo, kad ji serga vėžiu, tik gal kokie vos 5 -6 draugai ją lankė ligoninėje, o kiti, kurie jau buvo seniai pripratę matyti vis tą Karoliną su degančia cigarete rankoje ir su iš pražiotos burnos plūstančiais lauk tumulais tabako dūmų, nebegalėjo daugiau į ją žiūrėti, nenorėjo jos matyti pasikeitusios – silpnos, sergančios ir gulinčios lovoje be plaukų. Bet išėjus vieniems draugams, paskui, po gydymosi, jų vietą po truputį ėmė užimti vis kiti, nauji draugai – dažniausiai būsimi judėjimo nariai. Nors ir nelabai noriai, papasakojo panevėžietė net ir šiurpokų faktų iš savo vertimosi prevencine veikla patirties – nuo pat tos dienos, kai ji pradėjo savo judėjimo veiklą, jau net du kartus buvo nesėkmingai pasikėsinta į jos gyvybę, kažkas mėgino ją nužudyti, ir pati Karolina visai pagrįstai įtaria tuos asmenis, kuriems be galo nepatinka ir kliudo jos vykdoma veikla – rūkalų gamintojus. O ji pernelyg to nesureikšmina ir kai kada net pasijuokti bando iš to: „Iš pradžių jie su savo gaminiais bandė mane nugalabyti, bet nepavyko, tai dabar bando tiesiogiai!” Deja, bet taip ir nepavyko jai nė karto įrodyti tiesiogiai tai, kad tai yra tik būtent tų, o ne kurių kitų asmenų juodi darbai. Tačiau ji tiki savo veiklos svarbumu, tiki savimi – tai, ką ji dėl kitų daro, yra tikrai reikalinga... 2019 m. rugsėjo 9 d.


Anderzak
// 2019.09.09 20:21
https://www.yo utube.com/watch?v=65_-vNtWLLs< /a>
jus te savo kaime dar grupe smokie uzdrauskit bo bloga pavizdi rodo.

nori dalyvauti diskusijose? pareikšti savo nuomonę, balsuoti už piešinius? velkam :] tik pirmiausia prisiregistuok. jei jau esi prisiregistravęs - tiesiog prisijunk per formą viršuje.


niekas nebalsavo

 
SCORN Karolina Keziu mokykloje vykdo kova su rukymo plitimu visuomeneje 3 edukacinis poveikslas Karolina Keziu mokykloje vykdo kova su rukymo plitimu visuomeneje 2 Karolina Keziu mokykloje vykdo kova su rukymo plitimu visuomeneje eskimo dievas bunda