apie
naujienos
faq
forumai
darbai
galerija
 
v a r d a s
s l a p t a ž o d i s
 
 
 prisiminti
pamiršai slaptažodį?  registruokis!
prisiregistravę 11466 dabar naršo 0 (0)
Karolina Keziu mokykloje vykdo kova su rukymo plitimu visuomeneje 4 // Vienaturtis // 2019.09.11 // komp. piešiniai
200 kb

peržiūrėjo: 384
balsavo: 0
balai: 0, 0
sumažinti
Kėžių kaimo pagrindinėje mokykloje kovojimo prieš rūkymą aktyvistė – panevėžietė Karolina Grizniuk su savuoju sveikatingumą skatinančiu judėjimu „Prieš pajuodusius plaučius“ savo pradėtą veiklą jau toliau sau vykdo su visa didele jėga ir entuziazmu. Nebe vien tik patys mokiniai, bet ir mokytojai bei kiti aplinkiniai spėjo savo akimis įsitikinti tuo, kokia ta pati Karolina yra energinga ir iškalbinga, kokia gudri, kaip ji sugeba lengvai prie savęs pritraukti bet kokius asmenis – tikra kompanijos siela, tikra vadovė. Ir visiškai nė kiek matomai nekompleksuoja dėl to, kad ji pati yra apkūni, turi antsvorio – tai jai nė motais dirbant su žmonėmis. Toliau sau Kėžių kaimo jaunimėliui ir suaugusiems dėsto visas tiesas apie sveiko gyvenimo būdo reikšmę ir didelę būtinybę gyventi visai be rūkymo. Papasakojo apie tai, kad vien nuo rūkymo vėžys puola ne tik plaučius, bet ir begalę kitų organų, šis žalingas įprotis yra daugelio ligų priežastimi. Nurodė net ir visus simptomus, kaip sergančiajam galima padėt atpažinti ką tik atsiradusį kūne plaučių vėžį: skausmas; kosulys; skrepliai; atsikosėjimas krauju; dusulys; užkimęs balsas; sumažėjęs kūno svoris. Pateikė ir kitų įdomių argumentų, pavyzdžių, kaip rentgenografinėje nuotraukoje galima atpažinti galimai plaučiuose esantį naviką. „Pats pavojingiausias toksinų patekimo į kūną kelias yra būtent per plaučius, - Karolina cituoja žinomą medicinos mokslų docentą. – Kodėl? Reikalas tas, jeigu patenka pro plaučius, jie iškart patenka į kraują ir išnešiojami po visą organizmą, aplenkiant kepenis, kaip barjerą, o juk būtent kepenys – tai galingiausia kūne detoksikacijos laboratorija, kuri sulaiko nuodus.“ Bet būtent dar vienas Karolinos pasakytas teiginys tai turbūt privertė susimąstyti gerai ne vieną: - „Tiems, kurie yra rūkantys, aš mėgstu taip dabar sakyti: jūs rūkydami dūmams išnaudojate savo pačių kvėpavimo takus ir plaučius, savo plaučių gyvąją materiją. Bet atminkite, kad plaučius jūs turite tik vienus, Gamta nedavė žmogui dviejų visai atskirų plaučių, iš kurių vieni būtų skirti tik kvėpavimui, o kiti – rūkymui. O dabar atsakykite man – o kuo jūs kvėpuosite tada, kai vien dėl rūkymo jūsų plaučių galop visai nebeliks, jie bus ligos sunaikinti?“ Po tokių merginos žodžių visa susirinkusiųjų asmenų pilna salė iškart nuščiūva, stoja nesmagi tyla. Juk vis dėl to Karolina, taip teigdama, ir yra tikrai teisi! 2019 m. rugsėjo 10 d.


Anderzak
// 2019.09.11 21:04
uzrashas "priesh juoduosius plaucius" dvelkia rasizmu.

nori dalyvauti diskusijose? pareikšti savo nuomonę, balsuoti už piešinius? velkam :] tik pirmiausia prisiregistuok. jei jau esi prisiregistravęs - tiesiog prisijunk per formą viršuje.


niekas nebalsavo

 
Nycieciai mokiniai Kupiskio autobusu stotyje po pamoku laukia autobuso namo Prisimenant Tinkio Vinkio ir kitu nycieciu vaiku mokymosi Kupiskio miesto mokykloje pradzia Naitmenas Katinas tapo tevu - jam gime dukrele Karolina Keziu mokykloje vykdo kova su rukymo plitimu visuomeneje 4 Utopines viltys del DEPECHE MODE 2020 - iesiems Karolina Keziu mokykloje vykdo kova su rukymo plitimu visuomeneje 3 Karolina Keziu mokykloje vykdo kova su rukymo plitimu visuomeneje 2