apie
naujienos
faq
forumai
darbai
galerija
 
v a r d a s
s l a p t a ž o d i s
 
 
 prisiminti
pamiršai slaptažodį?  registruokis!
prisiregistravę 11751 dabar naršo 0 (0)
Karolina Keziu mokykloje vykdo kova su rukymo plitimu visuomeneje 6 // Vienaturtis // 2019.10.04 // komp. piešiniai
182 kb

peržiūrėjo: 469
balsavo: 0
balai: 0, 0
sumažinti
Kėžių kaimo pagrindinėje mokykloje prevencine ir edukacine veikla užsiimanti, iš Panevėžio čia, vardan dėl viešo sveikatingumo propagavimo, atvykusi dirbti visuomeninio judėjimo „Prieš pajuodusius plaučius“ vadovė Karolina Grizniuk tikrai geba visiems parodyti tai, kas palieka labai rimtą įspūdį. Kaip vieną iš savo turimų mokymo būdų, ji yra pasirinkusi rodyti ir tokius vaizdinius demonstravimo būdus, ko iš paprastų asmenų ko gero gal dar niekas gyvai nėra matęs kovoje su rūkymo plitimu visuomenėje. Šįsyk pati Karolina visą būrį savo kuruojamų mokinių, kuriems ji vis stengiasi rodyti teigiamą pavyzdį, nusivedė su savimi tiesiai į Kėžiuose esančią kavinę „Prie kelio“ ir ten parodė absoliučiai visišką panieką ir pasibjaurėjimą ten, už prekystalio parduodamiems tabako gaminiams – rūkalams. Visa tai, ką ji ten netrukus atliko, turbūt juodai pasmerktų ne vienas nuo rūkymo priklausomas asmuo – paeiliui nusipirko keletą skirtingų pakelių cigarečių, juos atidarė ir visas tas cigaretes demonstratyviai išpylė tiesiai į šiukšlių kibirą. Ir dar galop net reikšmingai ant jų visų ji nusispjovė. Čia panelė Karolina taip leido visiems ją stebintiems suprasti tai, kad to rūkalų nikotino tikroji vieta yra ne pačios merginos plaučiuose, o tik būtent šitame, nešvariame šiukšlių kibire. Na, o vėliau, grįžus atgal, į mokyklos vidų, ji visiems pažėrė ir dar daugiau svarių žinių, kodėl būtina patį tabaką oficialiai ir garsiai imti vadinti narkotine medžiaga: nes, nors gal daug kas ir vengia taip tiesiai jį vadinti tikruoju vardu, pats tabakas ir yra būtent legalizuotas narkotikas, stovi vienose gretose su kitomis žinomomis narkotinėmis medžiagomis: šalia alkoholio, opioidų, kanabioidų, raminančių ir migdančių medžiagų, kokaino, stimuliatorių ir haliucinogenų. O prie viso to, dar ir vieną dėmesio vertą niuansą atskleidė, kad kai metama rūkyti, paskui po to pamažu vis ima augti kūno svoris, pasirodo, taip yra todėl, kad nikotinas, būdamas organizme, pastoviai vis slopina „alkio centrą“, mažina bendrąjį apetitą maistui, o receptoriai skonio ir uoslės, kurie buvo suniokoti rūkymo, pamažu vėl atauga ir atsistato. 2019 m. rugsėjo 19 d.


komentarų dar nėra - būk pirmas!

nori dalyvauti diskusijose? pareikšti savo nuomonę, balsuoti už piešinius? velkam :] tik pirmiausia prisiregistuok. jei jau esi prisiregistravęs - tiesiog prisijunk per formą viršuje.


niekas nebalsavo

 
Batuotas Katinas ir jo sunus Naitmenas su visureigiu Mercedes ka tik po keliones parvaziavo namo Karolina Keziu mokykloje vykdo kova su rukymo plitimu visuomeneje 8 Karolina Keziu mokykloje vykdo kova su rukymo plitimu visuomeneje 7 Karolina Keziu mokykloje vykdo kova su rukymo plitimu visuomeneje 6 Burtininkas Tukurutis kelyje vairuoja savo seimos Opeli Karolina Keziu mokykloje vykdo kova su rukymo plitimu visuomeneje 5 Verslininkas Pupsis savo Nyciupio parduotuveje, Kupiskyje buvo pavaisintas