apie
naujienos
faq
forumai
darbai
galerija
 
v a r d a s
s l a p t a ž o d i s
 
 
 prisiminti
pamiršai slaptažodį?  registruokis!
prisiregistravę 11751 dabar naršo 0 (0)
Karolina Keziu mokykloje vykdo kova su rukymo plitimu visuomeneje 7 // Vienaturtis // 2019.10.07 // komp. piešiniai
224 kb

peržiūrėjo: 459
balsavo: 0
balai: 0, 0
sumažinti
Nors ir koks Kėžių kaimo pagrindinėje mokykloje beatrodytų labai naudingas visuomenei tas atvykėlės panevėžietės, visuomeninio prieš rūkymą skirto judėjimo „Prieš pajuodusius plaučius“ vadovės Karolinos Grizniuk dabar daromas darbas su kaimo gyventojais, kurie yra rūkantys, stengiantis padėti jiems išsivaduoti iš to žalingo įpročio, vis vien Kėžiuose Karolinai skirtas laikas jau vis labiau senka, jos darbas čia artinasi prie pabaigos. Atėjus spalio mėnesiui, ji dar labiau padidino savo darbo valandų su kėžiečiais skaičių, ir dabar jau gali pelnytai savimi didžiuotis, kad didelė dalis jos kuruojamų asmenų jau yra pradėję konkretų metimo rūkyti procesą. Bet prieš pat veiklos šiame kaime pabaigą, Karolina rado būdą, ir kaip dar vieną aiškiai visiems parodyti tai, dėl ko ji apskritai čia yra atvykusi, pasistačiusi vidury kaimo, atviroje vietoje savo nuosavą automobilį „Volkswagen Caddy“, ji per įjungtą megafoną visiems diktavo garsiai taisykles, kaip visi turi imti gyventi, kad pasijustų daug labiau sveikesni, ir dar atitinkamas mokomąsias skrajutes priedo visiems dalijo. Na, o pačioje mokykloje ir toliau vėl vyksta viešas teorijos skaitymas mokiniams, konkrečių apie rūkymo žalą mokslinių faktų išdėstymas. Suskubo panelė Karolina visiems pasakoti ir apie tai, jog egzistuoja prekyboje ir vadinamosios „suklastotos cigaretės“, nes kai kurie tabako verslininkai taip savo naudai bando „gudrauti“ ir gamybos metu į cigarečių popierines tūteles sukemša visai ne tikrą tabaką, o specialiame tabako tirpale išmirkytą ir vėliau susmulkintą popierių. Dėl ko paskiau tarp tabako gaminių vartotojų plaučių vėžio atvejų tik dar labiau pagausėja. Kitas dalykas aktualus yra ir elektroninių cigarečių rūkymas – mat nors jis yra ir ryškiai didėjantis, bei mažai moksliškai ištirtas, vis tiek jau dabar aišku, kad ten nieko sveikesnio visai nė procento nėra, tai toks pat itin žalingas veiksnys visai kvėpavimo organų struktūrai. Kai kurie iš el. cigaretės skysčių taip visai niekada ir nepasišalina iš plaučių. Štai kad jau ir dabar JAV buvo nustatyti apie 530 sunkių plaučių ligų atvejų asmenims, kurie buvo „veipinimo“ mėgėjai, o 7 iš jų jau net ir mirė dėl to. O dar baisiau, kad dauguma tų susirgusių asmenų – jaunesni nei 25 metų. Štai jums ir kraupi statistika. Tačiau prie viso to, panelė Grizniuk dar turi nekokių žinių ir apie kaljano rūkymą- jo rūkymas irgi taip pat yra kuo tikriausias, tiesus kelias į plaučių vėžio atsiradimą... 2019 m. spalio 3 d.


princas_nepatenkintas
// 2019.10.07 22:11
šis auto labiau į touraną panašus, o ne į caddy :))
Vienaturtis
// 2019.10.08 17:22
Ne, čia vis dėlto tikrai yra "Caddy" - paišiau tiesiogiai pagal nuotrauką...

nori dalyvauti diskusijose? pareikšti savo nuomonę, balsuoti už piešinius? velkam :] tik pirmiausia prisiregistuok. jei jau esi prisiregistravęs - tiesiog prisijunk per formą viršuje.


niekas nebalsavo

 
Popierius Popierenas svencia Papyvesyje savo paties sukakti, drauge su pana Batuotas Katinas ir jo sunus Naitmenas su visureigiu Mercedes ka tik po keliones parvaziavo namo Karolina Keziu mokykloje vykdo kova su rukymo plitimu visuomeneje 8 Karolina Keziu mokykloje vykdo kova su rukymo plitimu visuomeneje 7 Karolina Keziu mokykloje vykdo kova su rukymo plitimu visuomeneje 6 Burtininkas Tukurutis kelyje vairuoja savo seimos Opeli Karolina Keziu mokykloje vykdo kova su rukymo plitimu visuomeneje 5