apie
naujienos
faq
forumai
darbai
galerija
 
v a r d a s
s l a p t a ž o d i s
 
 
 prisiminti
pamiršai slaptažodį?  registruokis!
prisiregistravę 11396 dabar naršo 0 (0)
Karolina Keziu mokykloje vykdo kova su rukymo plitimu visuomeneje 5 // Vienaturtis // 2019.10.02 // komp. piešiniai
206 kb

peržiūrėjo: 349
balsavo: 1
balai: -5, -5
sumažinti
Kėžių kaimo pagrindinėje mokykloje dabar jau visi gerai pažįsta iš Panevėžio čia dirbti atvykusią kovojimo prieš rūkymą aktyvistę, visuomeninio judėjimo „Prieš pajuodusius plaučius“ vadovę – Karoliną Grizniuk. Dabar ši kaimo mokykla paskelbta kaip oficiali šio judėjimo edukacinė zona. Jau ir antrą savojo darbo Kėžiuose savaitę ji spėjo viešai parodyti tai, ką geriausiai sugebanti daryti, visas tas teorines žinias, kurias ji yra sukaupusi. Kadangi pradiniai, bendrieji duomenys jau yra pilnai surinkti, šiuo metu Karolinos pati pagrindinė veiklos kryptis yra kruopštus darbas būtent su pačiais rūkančiais kaimo gyventojais – tiek su vaikais, tiek ir su suaugusiais. Pirminė užduotis šiuo atveju Karolinai – rasti būdą įtikinti šiuos asmenis dėl to, kad metimas rūkyti yra ne kaip vienas iš galimų pasirinkimo kelių gyvenime, o tiesiog absoliuti, neginčitina būtinybė. O kaip tai daugiau pasieksi, jeigu ne su rimtais turimais argumentais ir pasitelktomis mokslinėmis žiniomis. Vienas iš tokių akcentuojamų viešai dalykų yra net ir tai, kiek ant žemės paviršiaus ranka atsainiai numesta pati cigaretės nuorūka yra taršus dalykas aplinkai: pasirodo, kad joje vis dar esantys chemikalai užteršia net 1 kubinį metrą gruntinio vandens ir padaro jį netinkamą gyvybei. O ir pats natūralus nuorūkos suirimo gamtoje procesas yra daug sudėtingesnis, nei buvo paprastai manyta: Nuorūka yra kenksminga atlieka ir būtent dėl filtro, kurio tiesioginė paskirtis yra sulaikyti kenksmingiausias medžiagas, kurios išsiskiria rūkymo metu. Filtras, irdamas išskiria kenksmingas aplinkai medžiagas, nes pats yra pagamintas iš celiuliozės acetato. Vandenyje nuorūka apytiksliai suyra per 15 metų, o gamtoje – dar ilgiau. Paskui dar panelė Grizniuk išdėstė ir savo turimas žinias apie visokius metimo rūkyti būdus, jų efektyvumą. Jai žinomas faktas, kad tik 5 procentai metančiųjų tą savo žalingą įprotį įveikia vien tik valios pastangomis, visiems kitiems yra reikalinga specialisto atitinkama pagalba iš šalies. Bet su savo kalbomis ši aktyvistė moteris stengiasi ir ne vien tik įkyrėti kitiems, jai sekasi rasti ir kitokį, paprastesnį priėjimą prie žmonių širdžių, net tapti jiems savotiška miela drauge. Pasibaigus pamokoms mokykloje, ji visuomet draugiškai palydi išskubančius namo mokinius ir, su tik jai vienai būdingu įpratimu, palinkėti visiems ir švaraus, lengvo kvėpavimo... 2019 m. rugsėjo 17 d.


komentarų dar nėra - būk pirmas!

nori dalyvauti diskusijose? pareikšti savo nuomonę, balsuoti už piešinius? velkam :] tik pirmiausia prisiregistuok. jei jau esi prisiregistravęs - tiesiog prisijunk per formą viršuje.


-5 Haliucinogenasss // 2019.10.03 21:55

 
Karolina Keziu mokykloje vykdo kova su rukymo plitimu visuomeneje 7 Karolina Keziu mokykloje vykdo kova su rukymo plitimu visuomeneje 6 Karolina Keziu mokykloje vykdo kova su rukymo plitimu visuomeneje 5 Verslininkas Pupsis savo Nyciupio parduotuveje, Kupiskyje buvo pavaisintas Buhalteris Karolina Keziu mokykloje vykdo kova su rukymo plitimu visuomeneje 4