apie
naujienos
faq
forumai
darbai
galerija
 
v a r d a s
s l a p t a ž o d i s
 
 
 prisiminti
pamiršai slaptažodį?  registruokis!
prisiregistravę 11169 dabar naršo 1 (1)
b. p. // princas_nepatenkintas // 2020.04.24 // foto
285 kb

peržiūrėjo: 667
balsavo: 0
balai: 0, 0
sumažinti
2020 03 19


Vienaturtis
// 2020.04.26 09:31
Koks tavo požiūris apskritai į poeziją? Kol kas man nepasisekė rasti jokio nė vieno eilėraščio apie laiškininkus, ar pašto dėžutes, tinkančio va būtent šiai tavo nuotraukai... Tai padeklamuosiu šį Stasio Jonausko gražų kūrinėlį...

Pavasarį šilta ir giedra,
Greit žolės žaliai atsidus.
Paukšteliai į žiedus tol gieda,
Kol ten atsiranda medaus.

Laukai ir miškeliai pagelsta,
Užlieja javai arimus.
Ir neša nektarą gelsvą
Bitės į savo namus.

Jos lekia geltonos ir sunkios,
Kol pievose pilna gėlių.
Medus net pro nugarą sunkias
Ir limpa prie spindulių.

Padangėje šilta ir giedra,
Bet žemei nereikia lietaus,
Kol paukščiai pro atvirus žiedus
Pričiulba gėles medaus.


Vienaturtis
// 2020.04.26 09:34
Kažkaip po to, kai Rorkas pasakė apie mano jo nuotraukai skirto teiginio poetiškumą, mane nejučia vėl labai stipriai patraukė prie svetimos poezijos skaitymo....
Anderzak
// 2020.04.26 15:27
vienaturti, tai gera ideja iliustruok tau patikusius eilerashcius. netgi galvoju kad tokia menine sinteze tau paciam iduos nauju kurybiniu sprendimu vaizduojamajame mene
princas_nepatenkintas
// 2020.04.26 22:14
O koks gali būti į ją požiūris? Tai labai, sakyčiau, proletariškas klausimas. Iš tų laikų, kai kiekvienas laikraščių prisiskaitęs kolūkietis turėjo savo požiūrį į poeziją ar literatūrą ar abstraktų meną ar Gvatemalos žemės ūkio problemas. Ir jo požiūris apsiribodavo pritarimu arba nepritarimu. Menas turi būti realistinis, poezija morali, o valdžia priklausyti liaudžiai.

Pardon už tokią įžangą. Nesu poezijos žinovas ir mylėtojas. Turiu labai prastą klausą semantiniams ir fonetiniams deriniams bei sąskambiams. Nesakau, kad jos neturiu visiškai. Labai gerus eilėraščius atskiriu nuo prastų, bet vis dėlto nesu iš tų kurie mėgaujasi žodžių žaismu pačiu savaime, todėl ir poezijos beveik "nevartoju" ir, turiu prisipažinti, šiek tiek pavydžiu tiems, kurie jaučia žodžio ir sakinio faktūrą, moka skanauti metaforomis ir t. t. Tai analogiškas gebįjimas tam, kurį turi abstrakčios dailės mėgėjai. Jeigu turėčiau kalbos pojūrį, ko gero rašyčiau tekstus, nesžinau, ar poeziją, bet kažką, kas turi literatūrinę vertę. Jeigu būtų įmanoma mainytis gebėjimais, tai savo gerą spalvos ir plastikos pojūrtį (sakau tą visiškai nesipuikuodamas), iškeisčiau į literatūrinius sugebėjimus.

Iš poezijos man yra padarę šiokį tokį įspūdį Bložė, Martinaitis, Kajokas, Degutytė, Brodskis.
princas_nepatenkintas
// 2020.04.26 22:26
Tiesa, nepaminėjau. Mano glaudesnis santykis su poezija yra užsimezgęs per dainuojamąją poeziją. Kažkada, paauglystėje man stiprų poveikį padarė Kernagio akustinis albumas (nepainiok su visais tais šūdinais kabaretais ir pan.) Yra Kernagio plokštelė, juodu voku su spalvota foto viduryje, kuri, galima sakyti, man šiek tiek pravėrė poezijos pasaulį ir sušvelnino susvetimėjimą jo atžvilgiu.

Paskui, pramokęs groti gitara, aš ir pats mėginau komponuoti dainas pagal man patikusius eilėraščius. Savo tekstų nekūriau. Keletą kartų pabandžiau, bet rezultatas buvo toks katastrofiškai apgailėtinas, kad, ačiū dievui, man užteko proto šiuose, kaip sakoma, "baruose" nesidarbuoti. Todėl, tarp kitko, labai užjaučiu visokius dailės entuziastus, kurie nejusdami spalvų imasi tapybos...

Tai va, savo tekstų, aišku, nerašiau ir nerašau. Komponuodavau dainas pagal gerus ir dažnai gana sudėtingus eilėraščius, iš kurių man, regis, mokiausi kartu ir formos sudėtingumo. Bet šis pomėgis irgi palaipsniui išblėso, kartu su potraukiu muzikai.

O tu, žinai, turi žodžio jausmą. Tas jaučiasi iš to, kaip tu konstruoji sakinius. Tai nereiškia, kad nerašai grafomaniškų niekalų, bet polinkį į kalbą tikrai turi.
princas_nepatenkintas
// 2020.04.26 22:29
tarp kitko, va keletas mano kurtų dainų: https://www.yo utube.com/channel/UCiZ_zDqvvI8 ZDlbk5zUvaTw

nežina u, ar su tavo scooteriišku skoniu tau ten kas nors apskritai bus suprantama, bet gal ką nors išgirsi :)
princas_nepatenkintas
// 2020.04.26 22:30
Ir dar, gerbiami bičiuliai, jeigu leisite jus taip pavadinti, noriu paklausti, ar kropintumėte šią nuotrauką ir jeigu taip, tai kurioje vietoje?
Gabrieliusmackevichius
// 2020.04.26 23:18
jei atvirai, tai aš ne tai, kad kropinčiau, bet pasinaudočiau spot healing brushu ir pašalinčiau pašto paslaugų įrangą. gal net ir skalbinius, bet gal ir ne.
Vienaturtis
// 2020.04.27 10:39
Princui: prisipažinsiu, kad buvo tikrai keista ir itin neįprasta tokias dainas išgirsti, bet gerąja prasme. O tu ten tikrai pats dainuoji? Aš tokio pobūdžio dainavimą norėčiau priskirti šiai kategorijai: muzika tiesiog sau. Buvo keista sužinoti, kad tu slepi ir būtent va tokį savo talentą, kažkokį potraukį muzikai, jei taip būtų galima sakyti. Ir dar ką bandau spėti, kad tu galbūt esi ir absoliutus savamokslis tave grojime ir dainavime. Atspėjau? O ar šita visa muzika kartais nėra skirta lopšinėms, man toks įspūdis irgi susidarė?
Aš moku darniai "pilti" sakinius tik raštu, ant popieriaus, prieš publiką to tokio darnumo, deja, nėra....
Ir dar paskutinis klausimas: o tu ar nebijai, kad didysis "Scenės" Vierchas dabar dar labiau trauks tave per dantį po to, kai tu šį savo vidinį slėpinį viešai atskleidei?
Anderzak
// 2020.04.27 10:44
vienmaturti ash netrauksiu printso per danti del to ananyzmo, galvoju kad butu zema tyciotis ish zmogaus invalidumo. beto jo balsas kazkokstai ozinis
princas_nepatenkintas
// 2020.04.27 21:37
Vienaturti, o tu bijai bezdančios kumelės? Vat ir aš nebijau.
Anderzak
// 2020.04.27 21:39
tu labai drasus printse , net kumeles bezdalus be baimes uostai
Still
// 2020.04.28 15:15
eilių kaip šieno, tik nereikia čia... google poezija+paštas.

netgi indeksavimo robotukai eiliuoja haikais: Pašto kodai Poezijos gatvės, Platiniškių kaimas, Vilniaus rajono savivaldybė.
Vienaturtis
// 2020.04.28 20:31
Princai, o kaip tau kita grupė - "Hurts"? Ar irgi kažkiek limpa jų muzika prie širdies, kaip ir "depešų"?
Man "Hurts`ai" irgi yra visai toks įdomus dalykas, paklausomas dalykas. Geriausi jų kūriniai man šie: "Lights" ir "Nothing Will Be Bigger Than Us".
Anderzak
// 2020.04.28 21:42
vienaturti man atrodo kad tau turetu patikti grupe einstürzende neubauten o ipac tau turetu patikti klipas "sabrina" nes jame kaiptik nyciu mergina filmavosi ish tavo pieshinuku

https://www.yo utube.com/watch?v=CnnGYaqjW-A< /a>
princas_nepatenkintas
// 2020.04.28 23:24
Nesu girdėjęs Hurts. Dabar klausau, bet į DM man nelabai panašu.
Vienaturtis
// 2020.04.29 10:13
Nonkonformistui: štai į kokį dalyką mano Nycių kaimo gyventojai labiausiai turi artimą savo panašumą, o ne į tavo tą pasiūlytą "shit`inį" video"... Nuoroda apačioje.
Beje, man tikrai keista, kaip tu dar iki šiol neišsižiojai to, kad grupės Metallica, Kiss ir Lordi neva yra irgi didžiausi satanistai? Juk pas anuos irgi tiek daug velniui artimų ženklų?
https://www.yo utube.com/watch?v=xjxyMm9nRaM& list=PLqyUIWIeFsNBcF8tOkG3bEXY lqsXbhZSq&index=191
Anderzak
// 2020.04.29 11:10
tau meshlapirshciui iki disnejaus persanazu panashumo kaip printsui iki operos solisto. buk kuklesnis, nes visai nebesiorentuoji realybeje.
Vienaturtis
// 2020.04.29 19:06
Noriu dar vieną įdomų dalyką papasakoti. (Nepaisant to, kad Nonkonformistas tuoj ir vėl piktai nusistebės, kad aš dar ir tokiais niekais užsiimu). Prieš kažkiek metų atgal buvau labai didelis mėgėjas pasiklausyti "Radijo Teatro" spektaklio, kuris buvo transliuojamas per "Lietuvos Radiją", sekmadienio popietėmis.
Visokių, ir įdomių, ir nelabai ten radijo spektaklių buvo galima išgirsti, atsimenu, net ir velionio aktoriaus Leonido Zelčiaus balsu vienas kažkuris vaidinimas eteryje buvo įgarsintas. Bet ko gero pačiu neužmirštamiausiu ir labiausiai iki šiol įsiminusiu vaidinimu man tapo išgirstas eteryje Alvydo Šlepiko "Upės vardu". Apie poetę Salomėją Nėrį. Va, ten tai buvo ką pasiklausyti ir "vaizdų", ir įdomybių. Spektaklio pradžioje ir pačioje pabaigoje girdisi tos Salomėjos kalbama Dievui. O per vidurį ir ko tik tenai nėra: Salomėja ir plūstasi bjauriai ant savo mokinių, kažkokioje "šūlėje", kai ji ten dirbo kažkokia vokiečių kalbos mokytoja, ir garsiai giriasi, kad norinti Lietuvon atvežti "Stalino saulę", ir pačią Rusiją, jos platybes stipriai aukština, savo eilėraščių eiles tik lieja, tik lieja (kurios, beje, jau buvo sulaukusios pripažinimo). Na, o kai ten, Rusijoje ji susirgo ir savas vyras ją "uždūchino", jau kitaip ji tada ėmė radijo eteryje dūsauti: "Noriu namo - tik į Lietuvą, tik į Lietuvą!"
Vat po tokio įrašo išklausymo, dabar jau ir nebežinau, kokiais tinkamiausiais žodžiais reikėtų apibūdinti tą Salomėją, kad ir jos atminimas nebūtų įžeistas, ir tikroji tiesa nebūtų nuo visuomenės nuslėpta... Taigi, kaip jau ir sakiau, šitas spektaklis man įspūdį didelį paliko ateičiai...
princas_nepatenkintas
// 2020.04.29 20:47
Dėkui, nesu girdėjęs (apskritai radijo spektaklių esu mažai klausęs). Jau susiradau internete tą Upės vardu ir būtinai paklausysiu.
Anderzak
// 2020.04.29 21:19
nieko, vienaturti, nenormalaus neparashei, todel apsieisi be mano "pikto nusistebejimo".
princas_nepatenkintas
// 2020.04.29 22:55
Tuo tarpu nuo saves noreciau pasiulyti paziureti neseniai isejusius kino projekto DAU filmus. Pavyzdiui "Dau. Degeneracija". Internete galima rasti.
Vienaturtis
// 2020.04.30 09:47
Kadangi Princas užsiminė apie filmus, tai man pamėtėjo mintį, kad reikėtų ir man pačiam pasakyt nuomonę apie lietuviškos kino pramonės sukurtus darbus. (Ir iš karto įspėju, kad tai yra tik vieno mano paties asmeninė nuomonė, kitų nuomonės gali labai kardinaliai skirtis nuo maniškės.) Man pats "šūdiniausias", bevertis ir nesąmoningiausias lietuviškas filmas yra "Anarchija Žirmūnuose". Ir kas čia per "chuinia" susukta? Žiūrėjau tą filmą apie du kartus ir kiekvienąkart vis šlykštėjausi juo. Ten ta merga iš viso net ir į mergą nėra panaši: kažkokia "lievai" vaidinanti, bekrūtė, į vaikiną, o ne į moterį panaši, nemaloni būtybė ir mielos, šiltos išvaizdos šviesiaplaukė kaimietukė šalia. Šitokiam filmui be jokių rimtų, ilgų svarstymų pagal mokyklinę įvertinimo pažymiais schemą, iš 10 -ies galimų duodu tik 1, ir tegu tuo džiaugiasi, nes nusipelnė.
Kitas dalykas - komedijos. Abi kino juostos - "Gautas iškvietimas 1" ir "Gautas iškvietimas 3" mane privertė žiūrint juoktis iki ašarų. 10 jiems! Dar du ypač smagūs, privertę kažkiek viduje susimąstyti filmai - "Kaip susigrąžinti ją per 7 dienas" ir "Grąžinti nepriklausomybę" - 8 balai ir 9 balai.
O apie sovietmečiu sukurtus lietuviškus filmus nelabai turiu ką pasakyti, nes didžiosios dalies jų nesu matęs, o jei kažkurius ir esu kažkada matęs, tai vis tiek jau seniausiai pamiršau...
princas_nepatenkintas
// 2020.05.01 10:28
Matai, o as prisipazinsiu, kad nei vieno is tu lietuvisku filmu nesu nei mates, nei apie juos girdejes...Tiesa, apie Anarchija zirmunuose kazka esu skaites, bet jau nepamenu. Sovietiniu lietuvisku filmu irgi dorai nesu ziurejes, o tuos, kuriuos maciau, jau pamirsau. Is ankstyvos vaikystes pamenu tik kazkokius lietuviskus serialus apie tarpukari. Gal vadinosi "cia musu namai" ar kazkas pan. Aisku, Tada blinda ir Herku manta... Dar pamenu filma "Mano mazyte zmona", kuriame skambejo Ravelio bolero, padariusi man nemaza ispudi. Paskui dar pamenu, kad kinoteatre, tada jau beveik sunykusiame, kai saleje sededavo po du tris ziurovus,maciau filma "Menulio Lietuva", kuris buvo varginantis ir kurio nesuprartau (reiks paieskoti, dabartinemis akimis paziureti).

Kitus lietuviskus filmus, tokius, kaip Benai plaukiam i nida, ziurejau ju gerokai veliau, kai po uzmarsties vel atejo lietuvisko kino mada (ar kazkas panasaus).
princas_nepatenkintas
// 2020.05.01 10:36
sori, sumaisiau, filmas vadinasi "menulio pilnaties metas". Menulio lietuva yra velesnis, jo nemaciau.
Vienaturtis
// 2020.05.01 18:06
Įdomu būtų sužinoti, o ką tu pats manai apie kraujo donorystę? Ar tekę tau kada dalyvauti būtent va tokiame dalyke, eiti kraujo kitiems duoti?
Aš manau, kad tai yra tikrai sveikintinas reiškinys, bet ne visiems iš eilės žmonėms prieinamas ir maloniai priimtinas.
Aš asmeniškai, pavyzdžiui, kol kas tikrai neičiau duoti kraujo donorystei, nes ir taip pastoviai čia priešai mano paties kraują dabar vis čiulpia niekingai...
princas_nepatenkintas
// 2020.05.03 01:30
Esu kazkada daves kraujo.
Anderzak
// 2020.05.08 06:08
nesigirk printse, lietuvoje nerasi zmogaus kuris nebutu daves kraujo.... uodams

nori dalyvauti diskusijose? pareikšti savo nuomonę, balsuoti už piešinius? velkam :] tik pirmiausia prisiregistuok. jei jau esi prisiregistravęs - tiesiog prisijunk per formą viršuje.


niekas nebalsavo

 
b. p. pravakacija Antzmogio sokis b. p. b. p. b. p. b. p.