apie
naujienos
faq
forumai
darbai
galerija
 
v a r d a s
s l a p t a ž o d i s
 
 
 prisiminti
pamiršai slaptažodį?  registruokis!
prisiregistravę 11396 dabar naršo 3 (2)
priminimai // Gabrieliusmackevichius // 2020.07.08 // komp. piešiniai
279 kb

peržiūrėjo: 364
balsavo: 0
balai: 0, 0
sumažinti

randai ir įdrėskimai
tas pralaimėtas ginčas
lyg plunksna išraižytas
ant nugaros ir šonų

išlūžę du dantukai
sudarko šypsnį šukų
kurios kasryt juokauja:
„kur palikai karūną?“

dėmė ant marškinėlių
su užrašu „palomé“
užantspauduoja dieną
prieš pat naujus metus

dar šiandien užpustys
pėdų žymes ant smėlio
kurios man atminty
iškils tavo vardu


Vienaturtis
// 2020.07.08 16:14
Smalsu sužinoti, čia tavo paties kurtos eilės, ar tu jas tiesiog nurašei nuo kur nors?
Tu čia gal bandei pavaizduoti paplūdimio smėlį, ar ką nors kita?
Vienaturtis
// 2020.07.08 16:25
Kažkaip man dabar užėjo noras prie tokio piešinio prisiminti va būtent šią seną dainą... O jūs ar tai dar atsimenate??
https://www.yo utube.com/watch?v=qTpZ5Bp6SVg< /a>
Gabrieliusmackevichius
// 2020.07.08 16:43
labai taikliai pastebėjai. tai - smėlis.
eiles parašiau anksčiau ir kiek užtrukau kol atsirado piešinys.

daina labai linksma. pamenu, kad kažkas juokais šią grupę vadino: mink kaką
Vienaturtis
// 2020.07.08 16:49
Taip, tai buvo senos mūsų paauglystės laikų dienos....
princas_nepatenkintas
// 2020.07.08 22:31
Dainos neatsimenu, nes tokių neklausiau, bet prisimenu klipą, nes rodydavo per tų laikų muzikines programas. Tai va, tame klipe yra toks momentas, kuris man ilgam įstrigo: vokalistas bando kažkaip nekaltai pagrabalioti šokėją ir ji jį atstumia. nežinau, kodėl šitą nesąmonę įsiminiau.
princas_nepatenkintas
// 2020.07.08 22:33
GPaskaitinėjau Gabrieliaus eiles puslapyje. Man labiausiai patiko apie Baranauską ir "inkliuzas", labai gražiai į pabaigą išsivysto.
Gabrieliusmackevichius
// 2020.07.08 22:41
smagu, kad kakžkas patiko. tame apie baranauską bandžiau rimuoti veidrodiniu būdu, jei galima taip išsireikšti.
nesu eilių mėgėjas, bet kažkada susižavėjau n. miliauskaitės tekstais, o iš dabartinių mėgstu v. grainytę.
kas jums širdeles paglosto?
princas_nepatenkintas
// 2020.07.08 23:23
tikrai veidrodiniu! Skaitydamas nepastebėjau. Man tos katės pabaigoje pasirodė labai netikėtos, tartum be jokio ryšio, bet tas ir buvo įdomu, o dabar, kai matau, kad yra pagrįstumas ir formoje, tai dar įdomiau.

Ir pačios kalbos ritmas šiame eilėraštyje man pasirodė lengvesnis, nei kituose.

O "inkliuze" patiko tas trigubas sugretinimas: vabalas gintaro laše, viela praryta storėjančio medžio ir moteris širdyje. Gana netikėtas sulyginimas. Ir sentimentalumas, geraja prasme, pabaigoje patiko.

Pala, jeigu nesi eilių mėgėjas, tai kam rašai?

Aš dar tik pradėjau domėtis poezija, visai neseniai netikėtai pačiam sau ją atradau. Kažkaip suvokiau, kad ji yra tarytum žodžių ir frazių dizainas, poeto užduotis ne "išreikšti save" ar "jausmus", o sumontuoti žodžius į važiuojančią mašiną, ir tada man viskas stojo į savo vietas ir jau moku eilėraščiais pasimėgauti.

Dabar po truputį skaitinėju Miliauskaitę. Nežinau, ar dėl to, kad ji man patinka, tiesiog turiu jos knygą ir suprantu, kad ji gera autorė, gerai komponuoja ir jaučia kalbą, todėl kasdien vis paimu po vieną kitą eilėraštį ir perskaitau, kartais ir balsu, kad geriau pajusčiau ritmą.

Grainytės neskaičiau. Tiksliau, vieną eilėraštį esu skaitęs (apie vėją, kuris perlaužė skalbinių virvės stuburą), todėl negaliu spręsti, bet ir tame viename buvo gana stangrios frazės, gerai susuktos, tad reikės progai pasitaikius paskaityti daugiau.

Visai patiko toks latvis Aivaras Neibartas, kurio keletas vertimų yra šiaurės atėnuose. Visai patinka Gintaras Bleizgys, paskui tokia mergina Ieva Toleikytė, kurios keletą eilėraščių irgi radau ŠA ar tai LM. Bložė. Brodskis gąsdinančiai kietas, gaila tik, kad ne lietuvis :)

bet dar nėra tokio, prie kurio prisiklijuočiau ir norėčiau sekti ar pan.Vienaturtis
// 2020.07.09 08:28
Leiskite paklausti, o ar jūs skaitote ir šiandieninę Lietuvos kunigų parašytą poeziją? Vieni žmonės nelabai, bet kiti kai kurie tai tikrai labai tai mėgsta. Pavyzdžiui, yra toks mano apskrityje toks jaunas kunigas Justas Jasėnas, kuris prie savo dvasininko darbo dar ir labai sėkmingai kurpia savo rašomus eilėraščius, jau net dvi knygutes jų yra išleidęs. Aš buvau užmetęs akį į pavienius Justo eilėraščius, bet jie man didelio įspūdžio nepaliko, nes ten visai nieko nėra nei apie moteris, nei apie santykius, o būtent apie tokius dalykus kai rašo poezija ir patinka...
Gabrieliusmackevichius
// 2020.07.09 12:28
prince, man patinka rašyti ir pamatyti į kur visa tai nuveda. tas pats su paišymu. kol neįvyksta, mintis viduje prašosi išleidžiama kažkokia forma į pasaulį.

juk kaip su vizualia, muzikine, taip ir su tekstine kūryba yra kažkokios preferacijos, taip vadinamas skonis. taip jau yra, kad daugelis eilių man yra perdėm jausmingai parašytos su perdėm išraiškingai skambančiais žodžiais. man patinka labiau paprasta, buitinė kalba, kuri parodo paties rašytojo įdomesnį kažkokios situacijos matymą, nei jo žodyną. tikiu, kad yra visko ir tiesiog man dar nepapuolė į akiratį tai kas man tikrai patiktų. pvz, tavo pavardinti gal suskambės ir man.

vienaturti, kunigų poezija gali būti įdomi, bet skaityti neteko. pvz. yra man patinkanti krikščioniška grupė, kuri sukūrė tokį vat šedevrą: https://open.s potify.com/album/5G14FTTPRacMH wRbiAedVx?si=9FfxNl6tSf-ZOC_v2 1UymQ
princas_nepatenkintas
// 2020.07.09 13:45
dar labai patiko "poetė" (ne visus eilėraščius dar perskaičiau, todėl po vieną vardinu).

Patiko tiek ta pirma siužetinė linija, kur sesė bėga krantu kartu su broliu, dalyvaujančiu valčių lenktynėse, tiek ir baigiamasis momentas, kur paaiškėja, kad tėvas paskaitė dukros slapta rašomas eiles. Šita vieta man atrodo labai originali. Ta prasme, kad tėvas išsidavė, jeigu aš teisingai supratau, žinantis jos slaptą užsiėmimą. Juk tėvas galėjo aptikti dukros eiles ir tuojau jas užmiršti, nes maža kuo vaikas užsiima. Ir tai būtų vienoks tėvo portretas. Bet įvyko kas kita. Tai, kad jis išsidavė, reiškia, kad jis pamatė jų vertę ir galbūt nenorėjo nieko sakyti, kad nenugąsdintų vaiko, bet štai netyčia, labai išsigandęs, kaip paprastai ir būna, jis netyčia prasitarė ir tokiu būdu išsiskleidė jo portretas ir netiesiogiai pačios mergaitės talentas. Man atrodo čia kalbama apie to paprasto tėvo pagarbą dukros poetės talentui.

Ir dar vienas dalykas, kažkodėl eilėraštis man priminė tavo darbą, labai seną, bet aš jį turiu, kur mergaitė bėga kieme, o jai iš paskos skrieja drakonas.
Gabrieliusmackevichius
// 2020.07.09 14:38
dėkui už analizes ir įspūdžius. nežinau kaip tie tekstai skaitosi žmonėms ir įsivaizduoju, kad kai kurie gali būti labai painūs. matyt tavo gebėjimas tyrinėti atveria dalykus, kurių ir rašydamas galbūt nenumačiau.

poetėje man buvo svarbu tai, kad tėvas pagyrė dukrą kaip tik tuo metu kai ji vos nenuskendo, o ji, kątik ištraukta iš vandens susimąstė kaip tėvas galėjo sužinoti apie jos eiles. taip sakant, kažkas tampa svarbiau nei savisaugos poreikis.

įdomu, kad šis darbas (poetė) tikrai turi nemažai panašumų anuo, kur mergaitę vejasi drakonas. gal čia kažkokie archetipai įsipainioję...
Vienaturtis
// 2020.07.10 14:22
Įdomu būtų paklausti, ar esate kada ką nors piešę, susijusio su žymiais prekių ženklais? Ar be firmos sutikimo tai iš viso galima bandyti piešti ir viešinti, ar vis dėlto be sutikimo - nė iš vietos? Turiu pas save su čipsais susijusių senų vaizdelių...
Gabrieliusmackevichius
// 2020.07.10 22:02
prisipažinsiu - nepamenu
Vienaturtis
// 2020.07.15 09:16
P.S. Apie to laikmečio jaunimo muziką, kuri čia buvo paminėta, aš esu parašęs net ir visą internetinį tinklaraštį - "Nepelnytai pamirštos grupės". Jei kam bus įdomu tai, pasiskaitykit!
Anderzak
// 2020.08.13 05:50
https://www.yo utube.com/watch?v=5LN7W3EtRMg< /a>
Gabrieliusmackevichius
// 2020.08.13 12:08
smagus gabaliukas, anderi. sudomino grupė

nori dalyvauti diskusijose? pareikšti savo nuomonę, balsuoti už piešinius? velkam :] tik pirmiausia prisiregistuok. jei jau esi prisiregistravęs - tiesiog prisijunk per formą viršuje.


niekas nebalsavo

 
Gyvenimas kaip muzika Popierius Popierenas su panele Giedre susiruose eiti paiskylauti prie upes Sitaip keziete Ingrida Krastyte su savo vyru ligonineje susilauke sunaus priminimai b. p. Naitmeno Katino sestadienis su moterimis ir jachta Kupiskio mariose 2